Sprint ranking


Rank Points Team name Team members Class
1 4 785 Team Vallance Claire Vallance (Bennett), Piers Vallance Mixed
2 2 736 Tangle Teezer Christer Andersson, Joakim Norén Men
3 2 642 The Tooms Tobias Toom, Andreas Toom Men
4 2 576 Lord and A Lady Steven Lord, Rachel Hales Mixed
5 2 521 Team Björk Mattias Björk, Ann Björk Mixed
6 2 113 Run Plus Anya Milyaeva, Pavel Poselenov Mixed
7 1 978 Las Papayas Romain Tradotti, Manon-cécile Climent Mixed
8 1 942 Team Gambe Tova Gambe, Karin Gambe Women
9 1 905 Saltfiskarna Annica Sahlqvist, Peder Sahlqvist Mixed
10 1 852 Hippocampes junior Christophe Duval-kieffer, Gabriel Duval Men
11 1 833 Aquatic Chillers Daniel Lampard, Justin Lennon Men
12 1 825 Team ACB Coaching Andrew Bruce, Lotte Carritt Mixed
13 1 791 Team Long Legs Fredrik Stenmark, Fredrik Floric Men
14 1 618 Team Tuna Joachim Elevant, Richard Marsk Men
15 1 472 Team NuNu Jyrki Tammivuori, Kati Tammivuori Mixed
16 1 345 The Mighty Chewbaccas Rickard Unnerbäck, Mathias von Scherling Men
17 1 240 Team Icebug Helena Sivertsson, Ulrika Eriksson Women
18 1 237 Hudik Triathlon Per Isander, Christer Jonsson Men
19 1 216 Team apotea.se Martin Belak, Anna Hellström Mixed
20 1 186 Team Envol Anneli Wall, Jenny Ramstedt Women
21 1 156 Team Västerbotten Rene Ballnus, Arlett Ballnus Mixed
22 1 078 Djursholms Simlöpare Erik Edman, Göran Hedén Men
23 1 015 Team Adventuresports.se Ulrik Persson, Hanna Persson Mixed
24 1 000 Team Envol Women Hvar Fanny Danckwardt, Desirée Andersson Women
25 1 000 Team Trösken Peter Ekman, Daniel Kupka Men
26 990 Notorious B&E Barry Berg, Elliot Rushton Men
27 981 Team Denmark Thomas Dessau, Bettina Honore Mixed
28 970 Team Envol Pavel Miskovsky, Sara Caraballo Chicano Mixed
29 962 SF Dreamteam Fredrik Lilja, Sofia Engström Mixed
30 959 XBIONIC ON RUNNING Laurent Valette, Marion Delespierre Mixed
31 958 PERMA Per Sydner, Mattias Isberg Men
32 953 Team Apotea Lovisa Jönsson, Anna Hellström Women
33 949 Fuchs Father & Son Stefan Fuchs, Aaron Fuchs Men
34 936 Puppy TS Bibben Nordblom, Charlotta Nilsson Women
35 922 Les Assoiffés Mickael Rouillere, Dominique BRUNET Men
36 920 Run fast Andrey Yaskov, Roman Avdeev Men
37 911 MAT Cournonterral Lise MOSER, Michael BERTIN Mixed
38 907 Kvickfot Mikael Torngren, Gustav Andersson Men
39 886 Johnson Brothers Simon Johnson, Lewis Johnson Men
40 883 Les Vieux Neptunien # 8 Thanh Doan, Federico Loreto Men
41 861 Mr Green Rikard Rinaldo, Oskar Muhlbach Men
42 857 Team Snipan och Jollen Jurgen Klein, Katrin Öhlander Mixed
43 855 Team Bäckström Ninni Bäckström, Mikael Bäckström Mixed
44 850 Fruchtfliegen Tilo Budinger, Frank Schulz Men
45 831 TnT Performance Manuel Thiel, Matthias Nielsch Men
46 830 Team Instakon Magnus Hannu, Conny Paraniak Men
47 827 Les touristes Jules Mosser, Margaux Maronnier Mixed
48 820 Team Vivobarefoot Daniel Westerblom, Nicholas Charlier Men
49 817 Malta SR-1 Jonathan Shaw, Kurt Arrigo Men
50 812 Lang ist's her Alexander Lang, Martina Lang Mixed
51 806 Team Just for Fun Lotta Wessman Milestad , Rune Milestad Mixed
52 804 Team 74 Maria Frånlund, Eva Rongård Women
53 788 Team Envol Daniel Westerblom, Katarzyna Salacinska Mixed
54 765 Mumy rabbits Geraldine lequeux, Helene Portefaix Women
55 759 The Mudskippers Mike Hanlon, Mark Chamberlain Men
56 758 Team 0,2 ton Joakim Nordlund, René Naarmann Men
57 746 Utö värdshus Robert Ivarsson, Maria Hammarling Mixed
58 738 Lurch und Kuh Jacob Langeloh, Katharina Heining Mixed
59 730 Otill We Drop Andrew Long, Nick Richardson Men
60 729 Team Broder Daniel Daniel Wiklund, Sarah Hansson Mixed
61 705 St Mary's Mermaids Kirsty Graham, Anna Jenkins Women
62 703 Butei del Ceo Matteo Castioni, Simone biondani Men
63 701 Team Lama Lars Bruksås, Mats Olsson Men
64 692 Summer Twins Mathias Berg, Niklas Stenberg Men
65 687 Austrian Power Ladies Petra Doerr, Sabine Greipel Women
66 686 Ma Baolong - Premium Performance Jan Van eyckels, Lars Wittenberg Men
67 685 TEAM SPORTIA NYNÄSHAMN Hampus Pettersson, Fredrik Köster Men
68 682 Integrera Amphibians Linda Doktár, Peter Nyström Mixed
69 679 Ex athletes Josefine Jangvert, Lisa Roman Women
70 678 swimrun germany II Andreas Weiser, Christian Gruber Men
71 677 Teampågång Niklas Elison, Anna Möller Mixed
72 674 TEAM TURKEY Ozhan Ozturk, Bora Ozdogan Men
73 669 VegaGubbs Joakim Persson, Thomas Malmsjö Men
74 657 R-n-B Reimar Petursson, Birgir Ragnarsson Men
75 656 Team Coca-Cola Sofia Engström, Lee Lilja Women
76 648 Team SIW Beatrice Svensson, Mathilda Svensson Women
77 643 L'équipe cool Karen Pariselle, Erwan Pariselle Mixed
78 639 >Team ANJO Ann-christine Bierhance, Johnny Pettersson Mixed
79 636 BODANIA SRT Roman Dobler, Etienne Alder Men
80 631 Big Macc Tess Evans-Rong, Anna Seeley Women
81 630 Worm Rockets Audrius Pundzevicius, Andrius Mačys Men
82 623 Fortsätt simma Jhonel Palomino, Gustav Malmqvist Men
83 621 Intouchables Wojtek Otocki, Diana Kaczmarek Mixed
84 620 Femma i flervarren Joel Bertilsson, Miriam Englund Mixed
85 597 Team Miroungas Johan Ögren, Ola Sarvik Men
86 576 Telge Seals Johan Lindersson, Per Emanuelsson Men
87 574 Dead on Arrival Vicki Hitchens, Karen Wright Women
88 571 HouseOfPain Thomas Kernchen, André Zobolski Men
89 552 Lidingö Round Karin Peedu, Daniel Rönnqvist Mixed
90 549 Team Z3R0D Karina Magee, Claudia Hauth Women
91 548 Mälarsnipporna Jessica Didrikson, Malin Storm Women
92 542 Turbina106 Matteo Castioni, Stefano Castioni Men
93 534 Phelps & the Sinking Brick Filipe Rodrigues, Nicolas Verbeke Men
94 532 Team Hartzell Sara Hartzell, Lars Hartzell Mixed
95 532 Croydon Penthouse Filipe Rodrigues, Pedro Matos Men
96 528 Open Sports Hamburg Bernd Pohl, Uwe Schaare Men
97 504 Ötilla the HUN Erno Kiss, György Dr. Huszti Men
98 497 Hungry Harwoods Rob Harwood, Tamsin Harwood Mixed
99 495 Team Garmin Erik Fridolf, Michelle Nyström Mixed
100 476 GERARD Ɣgt SR crew Catherine GERARD, Stéphane GERARD Mixed
101 459 ITA - Incredible Tough Advisors Mattias Pettersson, Timo Vänskö Men
102 431 Swimrun Cheers Queens Veronica Castelli, Enrica Tomei Women
103 416 GamaGT SR Underdogs Fabrice Michaut, Berengere Dourdet Mixed
104 394 skornperk Rok perkovic, David Skornsek Men
105 383 The Courgettes Suzy Connor, Lucy Erasmus Women
106 383 SWIMRUN CATALINA Natalie Foote, George Foote Mixed
107 382 Running as therapy Johan Tegnerud, Karin Tegnerud Mixed
108 365 StarQ Sabina Plomin, Karin Hammarlid Women
109 356 The Darks James Dark, Sara Cooper - dark Mixed
110 339 Scilly Idea Jo Leonard-williams, Ruth Bourne Women
111 327 Aktiv Skärgård Johan Rindborg, My Oddsberg Hindersson Mixed
112 303 Swimrun Poland Solina Kacper Piech, Gabriela Rolka Mixed
113 293 Bergström Peter Bergström, Matilda Bergström Mixed
114 284 The Baguettes Debbie Evans, Richard Robinson Mixed
115 255 We ate 2 much Paweł Deska, Andrzej Graczykowski Men
116 250 Team Löplabbet Klas Wiréhn, Henrik Wahlberg Men
117 250 Team Nynäshamns Ångbryggeri Johan Carlsson, Joakim Brunzell Men
118 250 Black Frogs Swimrun Fabian Hadler, Maximilian Wolf Men
119 247 Team Made in Jura - France François Dauvergne, Pierre Roblot Men
120 247 Swim Orsa Swim Glädje maria Olsson, Anders Carlström Mixed
121 244 Team Addnature/Campz Kristin Larsson, Eva Nyström Women
122 230 Kallsuparna Jeannette Odelstad, Mikael Odelstad Mixed
123 225 Team Service Inside Frans Lundin, Martin Granelund Men
124 209 Team Having Fun Jurgen Klein, Oren Ipp Men
125 202 Team Challenge Endurance Jonas Jensen, Mattias Almérius Men
126 198 Swimrun4Fun Josefine Fast, Maria Möller Women
127 198 Zexy Killaaaaaars Sophie Vu tien, Richard Oppermann Mixed
128 195 Sportextremeswimrun.com Rosemary Byde, Isobel Joiner Women
129 188 Romeo Sierra Papa Randall Posejpal, Amy Craft Mixed
130 187 hellblau.POWERTEAM Gernot Stoppel, Jürgen Schellander Men
131 179 DIVERSES GMBH Mathias Brechbühl, Roger Hofer Men
132 171 Rebuz Peter Bergström, Camilla Renz Mixed
133 169 Team Piff & Puffare Rebecca Cederström, Emma Stavrou Women
134 168 Team Värmdö Fredrik Gran, Mikael Gustavsson Men
135 166 Amphibian Scribblers Tom Rottenberg, Josephine Kelz Mixed
136 165 Team JB Bertil Winzenburg, John-erik Svensson Men
137 161 Los Nachos Einar Cardona, Jesper Bernström Men
138 134 SwimRun Deutschland Cup Andreas Weiser, Michael Gerlach Men
139 132 Undone Tribe Björn Lindkvist, Fredrik Greberg Men
140 128 Team Hot Dog Pete Nancy Heslin, Peter john Heslin Mixed
141 114 in a FIX Nancy Heslin, Maryse Le dantec Women
142 102 Team Deckeman Maria Deckeman , Markus Deckeman Mixed
143 100 PING PONG TEAM Boutru Martin, Boutru Anaïs Mixed
144 99 Skin Tax Mountain Niklas Östberg, Bobby Östberg Men
145 94 Daydreamers Stefanie Heinig, Marcus Linder Mixed
146 93 TEAM JOSEY Alan Josey, Joanna Josey Mixed
147 87 Bremainers James Overell, Helen Newstead Mixed
148 85 FlowerHead Małgorzata Nowicka, Przemek Kaczorowski Mixed
149 85 hellblau.POWERTEAM Birgit Schellander, Christina Berlinger Women
150 64 Waves catchers Dalia Iurascu, Arnaldo Gonzalez Mixed
151 46 LIVE.LOVE Girlz Lera Zhuly, Svitlana Loshytska Women
152 46 Crazy Frogs Olena Sukhomlynova, Andrii Andrusenko Mixed
153 21 AoA Andreas Ronder, Anna Blohm Mixed
154 18 Kopnene ribe Viktor Sarić, Andreja Sarić Mixed
155 3 Team Logistic Håkan Röjler, Maja Olsson Mixed